Değerli Paydaşlarımız,

OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş.’nin Değerli Çalışanları,

Şirketimiz, ülkemiz ekonomisine, yatırımlarına ve tasarruflarına önemli katkılar sağlayan OYAK’ın %100 iştiraki ile 25.10.2016 yılında liman işletmeciliği, gemi acenteliği ve denizcilik alanlarında sektöre adım atarak, 2017 yılında ÜNYE, İSDEMİR, ERDEMİR, ASLAN Çimento Liman işletmelerini ve operasyonel süreçleri tek çatı altında birleştirmek suretiyle kurulmuştur. Kuruluşumuzdan bu yana OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş. olarak “Planlarınız Hedefimiz, Hedefleriniz Görevimizdir” sloganıyla uluslararası bir şirket olmayı hedefledik ve ülke ekonomisinin gücünden de aldığımız güvenle 05.04.2018 tarihinde dünyanın en köklü ve en büyük denizcilik şirketlerinden NYK (Nippon Yusen Kaisha) ile OYAK-NYK Ro-Ro Liman İşletmeleri A.Ş.’yi, kurarak mevcut yapımızı ulusal ve uluslararası arenada süratli ve istikrarlı bir şekilde güçlendirecek önemli bir adım daha atmış olduk.
OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş. olarak, paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, misyon, vizyon ve değerlerimizden taviz vermeden kısa vadede tüm liman işletmeciliği, gemi acenteliği ve denizcilik hizmetlerinde artan bir ivme ile büyümeyi, uzun vadede ise kendi sektörümüzde globalde ilk on firma arasında olmayı hedefliyoruz.
Günümüzde yük transferinin büyük çoğunluğunun deniz taşımacılığı üzerinden yapıldığı, doğası gereği iletişimin, kültürler arası etkileşimin ve dolayısıyla uluslararası hukukun da kaynağını teşkil ettiği göz önüne alındığında, stratejik bir konuma sahip olan limanlarımızı, gemi acentelerimizi ve yeni yapacağımız yatırımlarımızı ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak, modern, yenilikçi, rekabetçi ve müşteri odaklı limancılık anlayışı ile gerçekleştirerek, OYAK markasına yaraşır bir şekilde paydaşlarımıza sürdürülebilir değer katmayı arzuluyoruz.
Sektöründe örnek ve öncü bir model olmasını hedeflediğimiz şirketimizin faaliyet gösterdiği tüm lokasyonlarda, “İş Sağlığı ve Güvenliği” kapsamında riskleri belirleyip ortadan kaldırmak, tüm hizmetlerimizi çevre ve kalite mevzuatına uygun bir şekilde sunmak, güvenli ve sağlıklı çalışma ortamı yaratıp, çalışanlarımızın ve OYAK kültürünün ayrılmaz bir parçası olan siz değerli paydaşlarımızın bizlere emanet ettiği gemilerin ve yüklerin emniyetini sağlamak önceliğimizdir.
OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş. Ailesi olarak çıktığımız bu yolculukta, görev ve sorumluluklarımızın farkında olarak, hep birlikte, güvenli, sürdürülebilir, katma değer yaratan, sektöründe örnek bir model oluşturmak için elimizden gelen fikri ve fiziki çabayı göstereceğimize olan inancımı yinelerken, siz değerli paydaşlarımızın da bu yolculuğun ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulamak isterim.
Sürekli olarak beklentileri aşma isteğiyle koymuş olduğumuz hedefleri sahip olduğumuz değerlere ve OYAK kültürüne bağlı kalarak Şirketimizin ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği yeri alabilmesi için yaptıkları tüm katkı ve gösterdikleri fedakarlıklardan ötürü saygıdeğer kurucu ve yöneticilerimize şükranlarımı sunuyor, özveri ve gayretlerinden dolayı bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.
Rüzgarımız Kolayına, pruvamız neta olsun.

Murat ÇAĞATAY

Genel Müdür

Yukarı